Design 263

| Design no. | 263 |
| L x B | 15.6m x m |
| Draft | 0.00m |
| Hull material | aluminium |
Basic info
| Design no. | 263 |
|---|---|
| Hull material | aluminium |
Main dimensions
| LOA | 15.6 |
|---|---|
| Draft | 0.00 |
| L.O.H. | 15.60 |
Sails
| Spinnaker | 0.00 |
|---|

| Design no. | 263 |
| L x B | 15.6m x m |
| Draft | 0.00m |
| Hull material | aluminium |
| Design no. | 263 |
|---|---|
| Hull material | aluminium |
| LOA | 15.6 |
|---|---|
| Draft | 0.00 |
| L.O.H. | 15.60 |
| Spinnaker | 0.00 |
|---|