Design 359

| Design no. | 359 |
| L x B | 13m x 3.76m |
| Draft | 2.30m |
| Hull material | aluminium |
Basic info
| Design no. | 359 |
|---|---|
| Hull material | aluminium |
Main dimensions
| LOA | 13 |
|---|---|
| LWL | 10.2 |
| Beam | 3.76 |
| Draft | 2.30 |
| L.O.H. | 13.00 |
Sails
| Spinnaker | 0.00 |
|---|

| Design no. | 359 |
| L x B | 13m x 3.76m |
| Draft | 2.30m |
| Hull material | aluminium |
| Design no. | 359 |
|---|---|
| Hull material | aluminium |
| LOA | 13 |
|---|---|
| LWL | 10.2 |
| Beam | 3.76 |
| Draft | 2.30 |
| L.O.H. | 13.00 |
| Spinnaker | 0.00 |
|---|