Design 433
| Design no. | 433 |
| L x B | 13m x m |
| Draft | 0.00m |
| Hull material | wood-core |
Basic info
| Design no. | 433 |
|---|---|
| Hull material | wood-core |
Main dimensions
| LOA | 13 |
|---|---|
| Draft | 0.00 |
| L.O.H. | 13.00 |
Sails
| Spinnaker | 0.00 |
|---|
| Design no. | 433 |
| L x B | 13m x m |
| Draft | 0.00m |
| Hull material | wood-core |
| Design no. | 433 |
|---|---|
| Hull material | wood-core |
| LOA | 13 |
|---|---|
| Draft | 0.00 |
| L.O.H. | 13.00 |
| Spinnaker | 0.00 |
|---|