Design 460
| Design no. | 460 |
| L x B | 11.4m x m |
| Draft | 0.00m |
| Hull material | steel |
Basic info
| Design no. | 460 |
|---|---|
| Hull material | steel |
Main dimensions
| LOA | 11.4 |
|---|---|
| Draft | 0.00 |
| L.O.H. | 11.40 |
Sails
| Spinnaker | 0.00 |
|---|
| Design no. | 460 |
| L x B | 11.4m x m |
| Draft | 0.00m |
| Hull material | steel |
| Design no. | 460 |
|---|---|
| Hull material | steel |
| LOA | 11.4 |
|---|---|
| Draft | 0.00 |
| L.O.H. | 11.40 |
| Spinnaker | 0.00 |
|---|