Design 428

| Ontwerp nr. | 428 |
| L x B | 14.6m x 4.05m |
| Diepgang | 2.65m |
| Rompmateriaal | aluminium |
Basisgegevens
| Ontwerp nr. | 428 |
|---|---|
| Rompmateriaal | aluminium |
Hoofdafmetingen
| LOA | 14.6 |
|---|---|
| LWL | 11.50 |
| Breedte | 4.05 |
| Diepgang | 2.65 |
| L.O.H. | 14.60 |
Zeilen
| Spinnaker | 0.00 |
|---|

| Ontwerp nr. | 428 |
| L x B | 14.6m x 4.05m |
| Diepgang | 2.65m |
| Rompmateriaal | aluminium |
| Ontwerp nr. | 428 |
|---|---|
| Rompmateriaal | aluminium |
| LOA | 14.6 |
|---|---|
| LWL | 11.50 |
| Breedte | 4.05 |
| Diepgang | 2.65 |
| L.O.H. | 14.60 |
| Spinnaker | 0.00 |
|---|