Design 164
| Design no. | 164 |
| L x B | 9.33m x m |
| Draft | 1.95m |
| Hull material | polyester |
Basic info
| Design no. | 164 |
|---|---|
| Hull material | polyester |
Main dimensions
| LOA | 9.33 |
|---|---|
| LWL | 7,25 |
| Draft | 1.95 |
| L.O.H. | 9.33 |
Sails
| Spinnaker | 0.00 |
|---|
| Design no. | 164 |
| L x B | 9.33m x m |
| Draft | 1.95m |
| Hull material | polyester |
| Design no. | 164 |
|---|---|
| Hull material | polyester |
| LOA | 9.33 |
|---|---|
| LWL | 7,25 |
| Draft | 1.95 |
| L.O.H. | 9.33 |
| Spinnaker | 0.00 |
|---|