Design 254
| Design no. | 254 |
| L x B | 12.92m x m |
| Draft | 0.00m |
| Hull material | steel |
Basic info
| Design no. | 254 |
|---|---|
| Hull material | steel |
Main dimensions
| LOA | 12.92 |
|---|---|
| Draft | 0.00 |
| L.O.H. | 12.92 |
Sails
| Spinnaker | 0.00 |
|---|
| Design no. | 254 |
| L x B | 12.92m x m |
| Draft | 0.00m |
| Hull material | steel |
| Design no. | 254 |
|---|---|
| Hull material | steel |
| LOA | 12.92 |
|---|---|
| Draft | 0.00 |
| L.O.H. | 12.92 |
| Spinnaker | 0.00 |
|---|