Design 307

| Design no. | 307 |
| L x B | 12.8m x 4m |
| Draft | 1.70m |
Basic info
| Design no. | 307 |
|---|
Main dimensions
| LOA | 12.8 |
|---|---|
| LWL | 10.6 |
| Beam | 4 |
| Draft | 1.70 |
| L.O.H. | 0.00 |
Sails
| Spinnaker | 0.00 |
|---|

| Design no. | 307 |
| L x B | 12.8m x 4m |
| Draft | 1.70m |
| Design no. | 307 |
|---|
| LOA | 12.8 |
|---|---|
| LWL | 10.6 |
| Beam | 4 |
| Draft | 1.70 |
| L.O.H. | 0.00 |
| Spinnaker | 0.00 |
|---|