Design 350

| Design no. | 350 |
| L x B | 16.45m x 4.89m |
| Draft | 3.20m |
| Hull material | aluminium |
Basic info
| Design no. | 350 |
|---|---|
| Hull material | aluminium |
Main dimensions
| LOA | 16.45 |
|---|---|
| LWL | 13.45 |
| Beam | 4.89 |
| Draft | 3.20 |
| L.O.H. | 16.45 |
Sails
| Spinnaker | 0.00 |
|---|

| Design no. | 350 |
| L x B | 16.45m x 4.89m |
| Draft | 3.20m |
| Hull material | aluminium |
| Design no. | 350 |
|---|---|
| Hull material | aluminium |
| LOA | 16.45 |
|---|---|
| LWL | 13.45 |
| Beam | 4.89 |
| Draft | 3.20 |
| L.O.H. | 16.45 |
| Spinnaker | 0.00 |
|---|