Design 390
| Design no. | 390 |
| L x B | 14.3m x m |
| Draft | 2.15m |
| Hull material | aluminium |
Basic info
| Design no. | 390 |
|---|---|
| Hull material | aluminium |
Main dimensions
| LOA | 14.3 |
|---|---|
| Draft | 2.15 |
| L.O.H. | 14.30 |
Sails
| Spinnaker | 0.00 |
|---|
| Design no. | 390 |
| L x B | 14.3m x m |
| Draft | 2.15m |
| Hull material | aluminium |
| Design no. | 390 |
|---|---|
| Hull material | aluminium |
| LOA | 14.3 |
|---|---|
| Draft | 2.15 |
| L.O.H. | 14.30 |
| Spinnaker | 0.00 |
|---|