Design 427

| Design no. | 427 |
| L x B | 10.82m x 3,65m |
| Draft | 1.10m |
| Hull material | aluminium |
Basic info
| Design no. | 427 |
|---|---|
| Hull material | aluminium |
Main dimensions
| LOA | 10.82 |
|---|---|
| Beam | 3,65 |
| Draft | 1.10 |
| L.O.H. | 10.82 |
| Beam WL | 3,65 |
Sails
| Spinnaker | 0.00 |
|---|

| Design no. | 427 |
| L x B | 10.82m x 3,65m |
| Draft | 1.10m |
| Hull material | aluminium |
| Design no. | 427 |
|---|---|
| Hull material | aluminium |
| LOA | 10.82 |
|---|---|
| Beam | 3,65 |
| Draft | 1.10 |
| L.O.H. | 10.82 |
| Beam WL | 3,65 |
| Spinnaker | 0.00 |
|---|