Design 432

| Design no. | 432 |
| L x B | 14.85m x 4.20m |
| Draft | 2.80m |
| Hull material | aluminium |
Basic info
| Design no. | 432 |
|---|---|
| Hull material | aluminium |
Main dimensions
| LOA | 14.85 |
|---|---|
| LWL | 12.80 |
| Beam | 4.20 |
| Draft | 2.80 |
| L.O.H. | 14.40 |
Sails
| Spinnaker | 0.00 |
|---|

| Design no. | 432 |
| L x B | 14.85m x 4.20m |
| Draft | 2.80m |
| Hull material | aluminium |
| Design no. | 432 |
|---|---|
| Hull material | aluminium |
| LOA | 14.85 |
|---|---|
| LWL | 12.80 |
| Beam | 4.20 |
| Draft | 2.80 |
| L.O.H. | 14.40 |
| Spinnaker | 0.00 |
|---|