Design 536

| Design no. | 536 |
| L x B | 10.00m x 3.56m |
| Draft | 1.96m |
| Hull material | aluminium |
Basic info
| Design no. | 536 |
|---|---|
| Year | 2026 |
| Hull material | aluminium |
Main dimensions
| LOA | 10.00 |
|---|---|
| LWL | 9.38 |
| Beam | 3.56 |
| Draft | 1.96 |
| L.O.H. | 0.00 |
Sails
| Spinnaker | 0.00 |
|---|

| Design no. | 536 |
| L x B | 10.00m x 3.56m |
| Draft | 1.96m |
| Hull material | aluminium |
| Design no. | 536 |
|---|---|
| Year | 2026 |
| Hull material | aluminium |
| LOA | 10.00 |
|---|---|
| LWL | 9.38 |
| Beam | 3.56 |
| Draft | 1.96 |
| L.O.H. | 0.00 |
| Spinnaker | 0.00 |
|---|